FAQ


Najczęściej Zadawane Pytania

Nasi trenerzy i instruktorzy mają bardzo duże doświadczenie treningowe w związku z tym kładą szczególny nacisk na prawidłowe nauczanie. Zaczynamy uczyć od fundamentów. Na pierwszych treningach wykonuje się ćwiczenia techniczne -indywidualnie, uczymy się pozycji walki, ustawienia nóg, kroków itd. Wyłącznie technika.
Nie ma takiej możliwości. Bo zawsze dopasowujemy trening do możliwości technicznych osoby trenującej!
Nie trzeba od razu mieć sprzętu aby rozpocząć treningi. Na dwa ,trzy treningi dostaniesz sprzęt klubowy, jeśli treningi się spodobają będziesz musiał sprzęt zakupić, ponieważ każdy posiada własny.
Jeśli nie posiadasz przeciwwskazań lekarskich do uprawiania sportu powszechnego (jeśli nie masz poważnych problemów zdrowotnych) to każdy może u Nas trenować. Podczas treningu Kick-boxingu oprócz umiejętności kształtujesz siłę, wytrzymałość, gibkość i charakter. Można przyjść na jeden lub dwa treningi i się przekonać czy to jest dla Ciebie. Pamiętaj na rozpoczęcie przygody ze sportem nigdy nie jest za późno!!
Cykl treningowy rozpoczyna się od września, ale można się zapisać w dowolnym okresie roku, dla przykładu studenci często zapisują się od października, ale też postanowienia noworoczne powodują że spora część spóznialskich rozpoczyna od stycznia, więc miesiąc nie ma znaczenia, szczególnie, że trenujemy cały rok - także w wakacje!
Nie. Nikt u nas od razu nie sparruje - do tego potrzebne są umiejętności! Ponadto jeśli rozpoczynasz dopiero treningi kick-boxingu to najpierw uczymy Cię podstaw. Dopiero po opanowaniu odpowiednich umiejętności zaczynamy próbować sil w sparringach - które są tylko dla chętnych Natomiast jest dużo sparringów zadaniowych dostosowanych do umiejętności grupy. (są to ściśle określone ćwiczenia w parach pozwalające na doskonalenie umiejętności technicznych z zakresu obrony i ataku).
Tak. Jeżeli nie masz przeciwwskazań lekarskich do uczestnictwa w zawodach sportowych i masz już umiejętności pozwalające na to, to oczywiście zależy nam żeby jak najwięcej osób reprezentowało barwy Białegostoku na arenie ogólnopolskiej jak i międzynarodowej.
Tak. Sporo dziewczyn trenuje u Nas nie tylko z powodu nabycia umiejętności technicznych, ale także z chęci poprawy kondycji i sylwetki na co mają wpływ różnorodne ćwiczenia fizyczne od ćwiczeń w ruchu, przez ćwiczenia siłowe, gimnastyczne, gibkościowe i techniczne.
Trening trwa 90 minut. Rozpoczyna się rozgrzewką, następnie część główna oparta na doskonaleniu umiejętności technicznych i część końcowa gdzie występują ćwiczenia uspokajające, korekcyjne – to tak ogólnie, bo każdy trening jest inny i jeśli chcesz się dowiedzieć dokładnie musisz przyjść na trening i zobaczyć a najlepiej od razu ćwiczyć- zapewniam, że przeżyjesz :)
Kickboxing to sport kontaktowy, więc kontuzje mogą się zdarzyć. Natomiast u Nas w klubie szczególną uwagę zwracamy na bezpieczeństwo trenujących dostosowując trening do umiejętności ćwiczących i wymagając wybranych ochraniaczy i rękawic zapewniających bezpieczeństwo podczas treningu a najczęściej spotykane urazy to po prostu siniaki na udach.
Kick-boxing jest najskuteczniejszą formą realnej walki w stójce, nie ma tutaj zbędnej filozofii i tajemnych technik, stąd taka jego popularność. Ciosy bokserskie w połączeniu z uderzeniami kolanami i piszczelami czynią go doskonałym narzędziem do samoobrony.
Trening czyni mistrza i zależy o jakich efektach mówimy, bo poprawa kondycji, siły, czy zrzucenie kilku zbędnych kg przyjdzie dość szybko, natomiast jeśli mówimy o umiejętnościach prowadzenia walki to jest bardzo indywidualna sprawa. Każdy jest inny i to tylko zależy od Ciebie jak szybko przyswoisz te umiejętności, a uzależnione to jest także od zaangażowania się podczas treningu. Jeśli na treningu będziesz myślał tylko o nim to ten proces nie będzie trwał długo, ale jak już pisałem wszystko zależne jest od indywidualnych predyspozycji. Dla przykładu trenują u Nas chłopcy co już po 6 miesiącach treningu jechali na zawody przywożąc medale to na opanowanie podstaw średnio potrzeba ok. roku systematycznego treningu.
W Naszym Klubie trenują dzieci, młodzież i osoby dorosłe.Rozpiętość od 7-go do 50-go roku życia :) , ponieważ kick-boxing może uprawiać każdy - wiek nie ma znaczenia! W grupie dla dzieci ćwiczą dzieci w wieku od 5 do 9 lat i w grupie "Dla wszystkich" trenuje młodzież z dorosłymi (od 16 roku). Zajęcia młodzieżówki (10 - 15 lat) od seniorów niczym się nie różnią więc dla wygody dopasowania godzin treningowych w grupie otwartej ćwiczą razem. W praktyce jest tak, że i tak młodzież ćwiczy z młodzieżą a starsi ze starszymi. Wygoda polega na tym, że możemy wybierać 3 terminy treningowe dziennie o godz. 9.oo, 17.oo i 19.oo przez cały tydzień.
Będziesz potrzebował/a rękawic bokserskich, ochraniaczy piszczel-stopy i ochraniacza na zęby – szczegółowe wymagania co do sprzętu określa trener, więc należy się z nim skonsultować przed zakupem, ponieważ sprzęt musi spełniać określone normy bezpieczeństwa. Koszt zakupu wynosi za rękawice bokserskie od ok. 80 zł a kompletu ochraniaczy piszczel-stopa od ok. 70 zł, ochraniacze na zęby od 8 zł.
Trener prowadzący zajęcia z dziećmi jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie o profilu nauczycielskim wiec dogłębnie zna charakterystykę pracy z dziećmi i młodzieżą, która diametralnie różni się od pracy z doroslymi, o której wielu instruktorów zapomina lub po prostu nie wie. W grupie dziecięcej zajęcia charakteryzują się przede wszystkim szerokim wachlarzem ćwiczeń ogólnorozwojowych pozwalających dla naszych pociech na harmonijny rozwój w zdrowiu. Występuje dużą liczba gier i zabaw ruchowych, ćwiczeń gimnastycznych, a nawet korekcyjno-kompensacyjnych. Techniki kick-boxingu są przeplatane między wyżej wymienionymi ćwiczeniami dla podniesienia atrakcyjności zajęć. Można przyprowadzić dziecko na trening i się przekonać lub po prostu przyjść i obejrzeć zajęcia.
Tak. Można przyjść na kilka treningów, potrenować i zobaczyć czy odpowiada klimat i forma treningu, jeśli się spodoba to dopiero się zapisujesz.

Skontaktuj się z nami!


Masz jakieś pytania? Odwiedź naszą stronę FAQ (najczęściej zadawane pytania). Jeżeli dalej masz wątpliwości, zadzwoń do nas lub napisz!

Klub realizuje zadanie publiczne w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Realizacja programu szkolenia sportowego w kickboxingu.